O FEMEIE ȘI-A TÂLHĂRIT MAMA ȘI FRATELE ÎN PLINĂ STRADĂ, LA TURDA. A FOST ARESTATĂ PENTRU 30 DE ZILE

O FEMEIE ȘI-A TÂLHĂRIT MAMA ȘI FRATELE ÎN PLINĂ STRADĂ, LA TURDA. A FOST ARESTATĂ PENTRU 30 DE ZILE
Un caz șocant s-a petrecut în orașul Turda, județul Cluj, unde o femeie în vârstă de 28 de ani și-a atacat propria mamă și pe fratele său minor chiar în plină stradă.
Un caz șocant s-a petrecut în orașul Turda, județul Cluj, unde o femeie în vârstă de 28 de ani și-a atacat propria mamă și pe fratele său minor chiar în plină stradă. Incidentul a avut loc în seara zilei de 1 mai, în fața unui magazin situat pe strada 1 Decembrie 1918.
Potrivit informațiilor oferite de Poliția Județeană Cluj, tânăra ar fi recurs la violență pentru a-i deposeda pe cei doi de bunuri. Femeia și-ar fi lovit mama, o femeie de 52 de ani, și fratele minor, smulgându-le 300 de lei și un telefon mobil. Actele de violență, îmbrâncelile și starea de vulnerabilitate a victimelor au fost elemente esențiale în deschiderea dosarului penal.
La scurt timp după incident, cele două victime au depus plângere la poliție, iar autoritățile au declanșat o anchetă. În urma cercetărilor, femeia a fost pusă sub acuzare pentru două infracțiuni de tâlhărie calificată, dar și pentru tulburarea ordinii și liniștii publice.
Joi, 8 mai, agresoarea a fost reținută pentru 24 de ore, iar vineri, 9 mai, a fost prezentată în fața judecătorului de drepturi și libertăți din cadrul Judecătoriei Turda. Instanța a decis arestarea preventivă a femeii pentru o perioadă de 30 de zile.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:21 - Ruptură între Trump și Netanyahu? Divergențe majore privind războiul cu Iranul după luni de coordonare
- 19:40 - Salvare dramatică în Dâmbovița! Un bărbat a fost scos cu elicopterul din viitură după ce s-a urcat pe un excavator
- 18:58 - Avertisment dur de la Bruxelles pentru Albania! Proiectul imobiliar legat de ginerele lui Donald Trump, în pericol să blocheze aderarea la UE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News














