Val de aer polar în România, de Florii
14 apr. 2022, 14:20
Actualizat: 14 apr. 2022, 14:20

Val de aer polar în România, de Florii
Articol scris de Scris de Realitatea de Craiova
Vremea se anunță a avea aspect de iarnă
Val de aer polar în România, în weekendul Floriilor. Se vor înregistra diferențe termice între sâmbătă și duminică, de 15- 18 grade.
Vremea se anunță a avea aspect de iarnă, cu ninsori abundente la munte, viscol şi strat nou de zăpadă.
Sunt anunțate posibile ninsori şi în dealurile Munteniei, Moldovei şi in Transilvania, ploi si vânt care vor accentua senzatia de frig în restul zonelor.
Citește și:
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News











