Advertising
România lansează Orchestra Mondială a Păcii: inițiativa lui Nicolae Voiculeț transformă muzica într-un mesaj global de unitate

Nicolae Voiculeț
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 22 mar. 2026, 17:09
România devine, pe 5 aprilie 2026, scena unui proiect artistic cu o puternică încărcătură simbolică: lansarea Orchestrei Mondiale a Păcii, o inițiativă semnată de Nicolae Voiculeț. Evenimentul va avea loc în cadrul Parlamentul României, în Sala C.A. Rosetti, și promite să fie mai mult decât un simplu concert: o declarație artistică despre unitate și pace într-o lume marcată de conflicte.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:36Avertisment fără precedent al serviciilor Five Eyes: Inteligența artificială ar putea depăși securitatea cibernetică în câteva luni
- 08:02Vreme călduroasă, apoi furtuni puternice. ANM anunță ploi torențiale, vijelii și grindină în mai multe zone din țară
- 07:50Ce nu este bine să faci pe 24 iunie, de Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul. Tradiții și superstiții de Sânziene
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News


























