Copaci căzuţi pe firele de electricticate, în judeţul Dolj
25 iun. 2019, 09:59
Actualizat: 25 iun. 2019, 09:59

Copaci căzuţi pe firele de electricticate, în judeţul Dolj
Articol scris de Scris de Realitatea de Craiova
Mai mulţi copaci au căzut pe firele de tensiune, noaptea trecută, în judeţul Dolj, din cauza ploii torenţiale şi a vântului puternic.
Purtătorul de cuvânt al ISU Dolj, Tania Vîlceanu, a declarat că, astfel de situaţii au fost în municipiul Craiova, pe strada Calea Severinului, dar şi în comuna Izvoare, sat Domnu Tudor.Totodată, în comuna Cetate, în zona Portului, un copac a căzut pe carosabil, blocând calea de acces.Pompierii au intervenit pentru degajarea copacilor căzuţi.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News










