Şoferiţă din Olt, implicată într-un carambol cu patru persoane rănite, în Craiova

Şoferiţă din Olt, implicată într-un carambol cu patru persoane rănite, în Craiova
În urma evenimentului rutier 4 persoane au necesitat acordarea de îngrijiri medicale, fiind transportate la spital
Patru persoane au fost rănite, seara trecută, într-un accident rutier petrecut în Craiova, în care au fost implicate tot atâtea autovehicule. În carambol a fost implicată şi o şoferiţă din Balş
Potrivit poliţiştilor, un autoturism condus de un bărbat de 51 de ani, din comuna Ghindeni, pe strada Calea Bucureşti, direcția către Balș, la intersecția cu strada Plaiul Vulcănești, a intrat în coliziune cu un autoturism condus de o tânără de 27 de ani, din Craiova, care, din impact, a fost proiectat înainte intrând în coliziune cu un autoturism condus de o femeie de 44 de ani, din Balș, județul Olt, iar acesta a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un tânăr de 21 de ani, din Craiova.
În urma evenimentului rutier 4 persoane au necesitat acordarea de îngrijiri medicale, fiind transportate la spital.
Conducătorii auto au fost testați cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.
„În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, cercetările fiind continuate pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs accidentul”, transmite IPJ Dolj.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News














