Pompierii din două judeţe intervin pentru stingerea unui incendiu izbucnit la mai multe case, în Dolj
24 iul. 2022, 15:40
Actualizat: 24 iul. 2022, 15:40
Articol scris de Scris de Ionut Jifcu
Potrivit ISU Dolj, pompierii doljeni sunt ajutaţi de colegii lor din judeţul Olt
Pompierii din două judeţe intervin, duminică după-amiază, în localitatea Drăgoţeşti din judeţul Dolj pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la aproximativ şase case.
Potrivit ISU Dolj, pompierii doljeni sunt ajutaţi de colegii lor din judeţul Olt.
„La acest moment, mai multe autospeciale intervin pe raza ĺocalităţii Drăgoţeşti, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la mai multe case (5-6). Am trimis două ASAS de la Detaşamentul 2 de Pompieri Craiova si o ASAS de la Detaşamentul 1 de Pompieri Craiova. Au fost suplimentare forțele cu pompieri doljeni, dar și cu pompieri de la ISU Olt ceruţi în sprijin. Se deplasează și grupa operativa”, transmite ISU Dolj.
Sursa: Realitatea de Dolj
Citește și:
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News











