Actualitate· 1 min citire

Două sportive din Slatina, campioanele României, la tenis de masă

Două sportive din Slatina, campioanele României, la tenis de masă

Două sportive din Slatina, campioanele României, la tenis de masă

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 31 ian. 2021, 18:54

Campionatul Naţional Individual de Seniori se desfăşoară în perioada 28- 31 ianuarie în Buzău

Două sportive din Slatina, antrenate de Petre Arnăutu, legitimate la CSM Slatina, au câştigat duminică finala la dublu, învingând 3 - 1 echipa formată de Bernadette Szocs şi Andreea Dragoman, în cadrul Campionatului Naţional Individual de Seniori.

Adina Diaconu şi Irina Ciobanu sunt campioanele României.

Irina Ciobanu a jucat de asemenea finala la dublu mixt, alături de Cristian Chiriţă, fiind însă învinşi 3 - 0 de echipa Ovidiu Ionescu/Bernadette Szocs.

Campionatul Naţional Individual de Seniori se desfăşoară în perioada 28- 31 ianuarie în Buzău.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate