CE AU GĂSIT POLIȚIȘTII ÎN TELEFONUL LUI RAREȘ ION, TÂNĂRUL MORT DE SUPRADOZĂ: IMAGINI ȘOCANTE CU DEALERUL DE DROGURI

CE AU GĂSIT POLIȚIȘTII ÎN TELEFONUL LUI RAREȘ ION, TÂNĂRUL MORT DE SUPRADOZĂ: IMAGINI ȘOCANTE CU DEALERUL DE DROGURI
Ancheta în cazul morții lui Rareș Ion, tânărul de 20 de ani decedat în urma unei supradoze, scoate la iveală detalii șocante
Ancheta în cazul morții lui Rareș Ion, tânărul de 20 de ani decedat în urma unei supradoze, scoate la iveală detalii șocante. Polițiștii au făcut descoperiri importante în telefonul victimei, care pot schimba cursul anchetei.
Potrivit unor surse Realitatea PLUS, în telefonul tânărului au fost descoperite înregistrări video în care apare chiar dealerul de droguri, pregătind substanțele interzise pentru consum. Imaginile au fost preluate de anchetatori și vor fi analizate în cadrul dosarului penal deschis pentru trafic și consum de droguri.
O altă descoperire care ridică semne de întrebare a fost făcută în momentul reținerii suspectului principal. Polițiștii au găsit buletinul lui Rareș Ion în buzunarul lui Tudor Duma, zis „Maru”, înfășurat în mai multe bancnote. Acest detaliu sugerează o legătură directă și recentă între victimă și dealerul de droguri.
Tudor Duma se află în prezent în arest preventiv, fiind acuzat în acest caz deosebit de grav. Potrivit anchetatorilor, el nu este la prima abatere. În trecut, a mai fost cercetat pentru fapte legate de traficul de droguri.
În zilele următoare, mai mulți martori vor fi audiați în legătură cu circumstanțele în care Rareș Ion și-a pierdut viața. Procurorii vor încerca să reconstituie cu exactitate ultimele ore din viața tânărului și rolul jucat de suspectul aflat acum în arest.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:02 - Alertă meteo pentru 10 iunie! Grindină, ploi torențiale și temperaturi sufocante
- 20:21 - Ruptură între Trump și Netanyahu? Divergențe majore privind războiul cu Iranul după luni de coordonare
- 19:40 - Salvare dramatică în Dâmbovița! Un bărbat a fost scos cu elicopterul din viitură după ce s-a urcat pe un excavator
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News














