Bărbat din Dolj, beat la examenul pentru permis

Bărbat din Dolj, beat la examenul pentru permis
Acestuia i-a fost anulat permisul de conducere tot din cauza alcoolului, spun autoritățile
Un bărbat în vârstă de 40 de ani, din comuna Amărăștii de Jos, județul Dolj, a mers, joi, să obțină permisul de conducere, băut fiind.
Acestuia i-a fost anulat permisul de conducere tot din cauza alcoolului, spun autoritățile.
Joi dimineață, polițistul examinator a constatat bărbatul emana halena alcoolică în timpul examinării practice pentru obținerea permisului de conducere categoria C.
„Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest de către un agent de poliție rutieră și s-a constatat o alcoolemie de 0,42 mg/l alcool pur în aerul expirat”, arată un comunicat de presă emis joi.
Candidatul a fost declarat respins la proba practică pentru obținerea permisului de conducere categoria C.
Sursa: Realitatea de Dolj
Citește și:
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News










