Un nou scandal, în trafic, la Craiova. Trei mașini implicate

Un nou scandal, în trafic, la Craiova. Trei mașini implicate
Un alt conflict, în trafic, a avut loc, duminică seara, aproape de miezul nopții, în zona „Hanul Craiovița” din Craiova, persoane din trei mașini amenințându-se între ele.
Un alt conflict, în trafic, a avut loc, duminică seara, aproape de miezul nopții, în zona „Hanul Craiovița” din Craiova, persoane din trei mașini amenințându-se între ele.
Potrivit reprezentanților IPJ Dolj, mai multe persoane au fost audiate în acest caz, noaptea trecută, nefiind înregistrate pagube materiale sau semnalate loviri între persoanele implicate.
„Din cercetarile efectuate până în prezent a rezultat faptul ca trei autoturisme, în care se aflau mai multe persoane, ar fi fost implicate în incident, fiind reclamate acte de amenințare din partea ambelor părți. De asemenea, s-a mai stabilit că nu ar fi fost exercitate acte de violență si nu au fost provocate distrugeri de bunuri”, a declarat Comsin Grădinaru, purtător de cuvânt al IPJ Dolj.
Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cum au stat lucrurile, fiind întocmit un dosar penal pentru comiterea infracțiunilor de amenințare.
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

