Un etaj al Spitalului de Urgenţă Craiova, reabilitat de CJ Dolj

Un etaj al Spitalului de Urgenţă Craiova, reabilitat de CJ Dolj
Lucrările vor fi finanțate din bugetul propriu al Consiliul Județean Dolj
Procedurile pentru realizarea lucrărilor de reparații și renovare a etajului al treilea al Spitalului Clinic Județean de Urgență Craiova au fost demarate, anunță, marți, președintele CJ Dolj, Cosmin Vasile.
Starea avansată de degradare a spațiilor impune efectuarea unor reparații ale construcției, dar și ale instalațiilor termice, electrice și sanitare, scrie președintele CJ Dolj pe Facebook.
„Intervențiile vor presupune refacerea tencuielilor și zugrăvelilor, a pardoselilor, dar și înlocuirea tuturor instalațiilor: a caloriferelor din fontă, a tuturor corpurilor de iluminat și a obiectelor sanitare. Odată încheiate aceste reparații, activitatea medicală se va putea desfășura în condiții corespunzătoare cerințelor sanitare”, a pecizat Cosmin Vasile.
Lucrările vor fi finanțate din bugetul propriu al Consiliul Județean Dolj.
„În total, din 2016 și până în prezent, instituția noastră a alocat peste 15,3 milioane de lei pentru reparațiile a nouă etaje ale spitalului, dar și ale scărilor principale și secundare ale clădirii unității medicale”, a conchis președintele CJ Dolj.
Sursa: Realitatea de Dolj
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

