Noi informaţii despre incendiul de la Spitalul Clinic de Neuropsihiatrie din Craiova. REACŢIA Ministerului Sănătăţii

Noi informaţii despre incendiul de la Spitalul Clinic de Neuropsihiatrie din Craiova. REACŢIA Ministerului Sănătăţii
Trei medici au sărit de la etaj
Reprezentanţii Ministerului Sănătăţii confirmă, într-o informare oficială, ipoteza că incendiul de la Spitalul Clinic de Neuropsihiatrie din Craiova ar fi fost provocat de un pacient.
Din primele informații transmise Centrului Operativ pentru Situații de Urgență din cadrul Ministerului Sănătății, incendiul s-a manifestat pe o suprafață de 20 mp și a fost lichidat.În urma incendiului, s-au înregistrat trei victime cadre medicale, care au suferit traumatisme la membrele inferioare prin cădere de la înălțime. Un pacient acuză cefalee.Victimele sunt conștiente și sunt transportate la spital.„În total, 19 pacienți și 8 cadre medicale au fost evacuate ori s-au autoevacuat. Aceștia vor rămâne în aceeași unitate sanitară într-o altă aripă a clădirii. Din primele date furnizate de conducerea unității spitalicești, incendiul ar fi fost provocat de un pacient”, transmite Ministerul Sănătăţii.Sursa: Realitatea de Dolj
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:02 - Alertă meteo pentru 10 iunie! Grindină, ploi torențiale și temperaturi sufocante
- 20:21 - Ruptură între Trump și Netanyahu? Divergențe majore privind războiul cu Iranul după luni de coordonare
- 19:40 - Salvare dramatică în Dâmbovița! Un bărbat a fost scos cu elicopterul din viitură după ce s-a urcat pe un excavator
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News














