25 de cazuri noi de coronavirus, în Dolj

25 de cazuri noi de coronavirus, în Dolj
345 de teste, în 24 de ore
25 de cazuri de coronavirus s-au înregistrat, în ultimele 24 de ore, în județul Dolj, potrivit informării efectuate de Prefectură.
Autoritățile informează că au fost efectuate, ieri, 345 de testări, 25 confirmând prezența noului virus.
În Spitalul de Boli Infecţioase sunt internaţi 188 pacienţi cu COVID-19, dintre care 180 din Dolj, la SCJU Craiova sunt nouă pacienţi, dintre care cinci din Dolj, la Spitalul de Neuropsihiatrie sunt 18 doljeni internați, iar la Spitalul Leamna este un pacient cu COVID-19.
În total, de la începutul pandemiei, au fost confirmate, în Dolj, 1.571 de cazuri și au fost efectuate 31.227 de testări.
Citește și:
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News










