Advertising
Simona Halep s-a calificat în optimile de la Australian Open
25 ian. 2020, 11:40

Simona Halep s-a calificat în optimile de la Australian Open
Articol scris de Scris de Hantea Octavia
Simona Halep, numărul trei mondial, s-a calificat în optimile de finală ale turneului de tenis Australian Open
Simona Halep, numărul trei mondial, s-a calificat în optimile de finală ale turneului de tenis Australian Open, primul de Mare Şlem al anului, după ce a învins-o pe kazaha Iulia Putinţeva cu 6-1, 6-4, sâmbătă, la Melbourne
În optimi, Halep o va înfrunta pe câştigătoarea dintre belgianca Elise Mertens, cap de serie numărul 16, şi americanca CiCi (Catherine) Bellis.Halep şi-a asigurat un cec de 300.000 de dolari australieni şi 240 de puncte WTA.Simona Halep a declarat, sâmbătă, după victoria reuşită în faţa Iuliei Putinţeva, în turul al treilea al Australian Open, că este foarte fericită că a intrat în a doua săptămână a competiţiei.
Citește și:
- 18:17 - Gică Popescu își alege favorita la Cupa Mondială și lansează un atac dur: „Sunt cam mulți ani de când stăm acasă…”
- 16:40 - Chivu și-a ales prioritatea! Inter pregătește o ofertă uriașă de 45 de milioane de euro pentru transferul verii
- 14:41 - Scandal înainte de Cupa Mondială! Iranul acuză SUA pentru numărul mic de bilete primite
- 20:16 - Christian Eriksen a luat o decizie după noul incident care a șocat lumea fotbalului: „Mă concentrez pe familie și recuperare”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News














