Campioana la polo CSM Oradea, a doua înfrângere în Liga Campionilor

Campioana la polo CSM Oradea, a doua înfrângere în Liga Campionilor
Primele două echipe clasate în fiecare grupă se vor califica în sferturile de finală
Marţi seară, CSM Oradea a pierdut al doilea meci din grupa C, în faţa formaţiei AN Brescia, cu un scor de 11-16. Scorul pe reprize a fost 3-6, 1-4, 2-4, 5-2.
Echipa din Oradea a suferit a doua înfrângere în faza grupelor, după ce în meciul inaugural a fost învinsă de FTC Budapesta, deținătoarea trofeului, cu scorul de 11-19. Totuși, în etapa a doua, campioana României și-a demonstrat valoarea, reușind să se impună cu 14-7 în fața formației Primorac Kotor.
După trei etape, CSM-ul se află pe locul 3, cu 3 puncte, şi în continuare se va confrunta în grupă cu FTC Budapesta (18 noiembrie), Primorac Kotor (2 decembrie) şi AN Brescia (10 februarie 2026).
Primele două echipe clasate în fiecare grupă se vor califica în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, iar echipele de pe locurile 3-4 vor continua în optimile finalei LEN EuroCup.
Citește și:
- 18:57 - Două mutări la 45 de minute una de alta: Farul l-a dat afară pe Ianis Zicu și l-a numit antrenor pe Flavius Stoican
- 16:03 - Dinamo rămâne fără victorie în play-off, după 1-1, de Paște, pe terenul lui CFR Cluj
- 07:36 - Răzvan Lucescu a plecat din România de Paște, cu ochii în lacrimi. Ce sfat le-a transmis românilor
- 12:41 - Se răcește relația între naș și fin? Gigi Becali, tenisuni cu Mirel Rădoi din cauza lui Chiricheș
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News











