Advertising
Exit Poll: Olguţa Vasilescu câştigă Primăria Craiova
27 sept. 2020, 21:32

Exit Poll: Olguţa Vasilescu câştigă Primăria Craiova
Articol scris de Scris de Ionut Jifcu
34,5 % dintre alegători i-au acordat voturi Liei Olguța Vasilescu
Potrivit Exit Poll -ului de la ora 19.30 , Lia Olguța Vasilescu a fost aleasă primar al municipiului Craiovei.
34,5 % dintre alegători i-au acordat voturi Liei Olguța Vasilescu.
Duminică, prezenţa la urne în judeţul Dolj a fost de 50,22%, iar în Craiova de 35,68%.
Rezultatele parțiale prezentate în exit-poll-ul pentru alegerile locale din Craiova, pentru funcția de primar, valabile pentru ora 19.30:
1.Vasilescu Lia-Olguţa, Partidul Social Democrat 34.5%
2. Giugea Nicolae, Partidul Național Liberal 29.0%
3. Solomon Antonie, Partidul Ecologist Român 17.6%
Sursa: Realitatea de Dolj
Citește și:
- 15:13 - Ion Cristoiu șterge pe jos cu Gigi Becali: ”E un oier care a ajuns miliardar prin șmecherii” -VIDEO
- 15:11 - Ilie Bolojan, anunț despre centrala de la Iernut: „La sfârșitul anului noul grup va injecta energie în sistemul național”
- 13:54 - Luis Lazarus: ”România nu are industrie și strategie. Se împrumută. Poporul e consultat doar din patru în patru ani”-VIDEO
- 09:28 - Ana Maria Păcuraru, interviu în exclusivitate din inima Chinei. Oficial chinez: ”Beijingul nu-și dorește război”-VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News














