VIDEO. Adolescent înecat în râul Jiu, în judeţul Dolj. Căutări desfăşurate şi de elicopterul SMURD

VIDEO. Adolescent înecat în râul Jiu, în judeţul Dolj. Căutări desfăşurate şi de elicopterul SMURD
La locul intervenţiei au fost solicitaţi şi scafandrii din cadrul ISU Mehedinţi
Un adolescent în vârstă de aproximativ 16 ani este căutat în râul Jiu, în dreptul localităţii Coţofenii din Dos, din judeţul Dolj, un elicopter SMURD survolând zona, potrivit reprezentanţilor ISU Dolj.
La locul intervenţiei au fost solicitaţi şi scafandrii din cadrul ISU Mehedinţi.
"Astăzi, Secția de Pompieri Craiova a fost solicitată să intervină pentru căutarea unui minor dispărut în apele râului Jiu. La fața locului au fost trimise echipaje de căutare-salvare dotate cu ambarcațiuni pneumatice, o ambulanță SMURD, dar și elicopterul SMURD, pentru survolarea zonei, în vederea identificării persoanei dispărute. Intervenția se desfășoară pe râul Jiu, în dreptul localității Cotofenii din Dos. Au fost solicitați în sprijin și scafandrii din cadrul ISU MH, care asigură intervenția de specialitate în zona de competență a ISU Dolj, în baza planurilor de cooperare în vigoare", a declarat Florin Cocoşilă, purtător de cuvânt al ISU Dolj.
Sursa: Realitatea de Dolj
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News










