Actualitate· 1 min citire

VIDEO: Accident mortal la Filiaşi, cu o autospecială de jandarmi implicată

7 iun. 2021, 11:53
Actualizat: 7 iun. 2021, 11:53
VIDEO: Accident mortal la Filiaşi, cu o autospecială de jandarmi implicată

VIDEO: Accident mortal la Filiaşi, cu o autospecială de jandarmi implicată

Articol scris de Ionut Jifcu

Din păcate, bărbatul de 66 ani a decedat ulterior la spital

Un bărbat în vârstă de 66 de ani, din Filiaşi, a murit, luni, după ce a autoturismul pe care îl conducea a intrat în coliziune frontală cu o autospecială a Jandarmeriei, aflată în misiune.

Potrivit IPJ, în urma evenimentului rutier, cei doi conducători auto precum şi un bărbat de 46 de ani, din Craiova, pasager în autospecială, au fost transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Celor doi conducători auto le-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.

Din păcate, bărbatul de 66 ani a decedat ulterior la spital.

„În cauză, poliţiştii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de ucidere din culpă şi vătămare corporală din culpă iar cercetările sunt continuate pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs accidentul”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Mihaela Sadoveanu.

La faţa locului a intervenit şi un elicopter SMURD, care a preluat o persoană la spital.


Sursa: Realitatea de Dolj

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate