Actualitate· 2 min citire

Un primar din Dolj a provocat un accident rutier, iar un bărbat e la spital

31 aug. 2021, 08:24
Actualizat: 31 aug. 2021, 08:24
Un primar din Dolj a provocat un accident rutier, iar un bărbat e la spital

Un primar din Dolj a provocat un accident rutier, iar un bărbat e la spital

Articol scris de Ionut Jifcu

Primarul a intrat pe contrasens, iar la revenirea pe bandă a lovit un alt autorisme

Un bărbat în vârstă de 51 de ani, din Coșoveni, județul Dolj, a ajuns la spital, după ce mașina în care se afla a fost implicată într-un accident rutier produs chiar de edilul comunei.

Potrivit IPJ Dolj, accidentul a avut loc pe strada principală dintre Coșoveni și Leu.

Primarul a intrat pe contrasens, iar la revenirea pe bandă a lovit un alt autorism.

„La data de 27 august, poliţişti din cadrul Serviciului Rutier Dolj au fost sesizaţi cu privire la faptul că, pe DN 6 a avut loc un accident rutier. La faţa locului s-au deplasat poliţiştii, care au stabilit că un autoturism condus de un bărbat de 53 ani, din Coşoveni, pe DN 6, din directia Leu către Craiova, a intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie de 53 de ani, din localitate. În urma evenimentului rutier, un bărbat de 51 de ani, pasager dreapta faţă în autoturismul condus de bărbatul de 53 de ani, a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale, fiind conştient şi cooperant”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Mihaela Sadoveanu.

Șoferii au fost testaţi cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.

Poliţiştii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă, iar cercetările sunt continuate pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs accidentul.

CITEŞTE ŞI: VIDEO. Accident la Pădurea Sarului, în judeţul Olt. Un microbuz a intrat într-un copac


Sursa: Realitatea de Dolj

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate