Actualitate· 1 min citire

Tot mai multe persoane izolate sau plasate în carantină, în județul Dolj

Tot mai multe persoane izolate sau plasate în carantină, în județul Dolj

Tot mai multe persoane izolate sau plasate în carantină, în județul Dolj

Scris de Hantea Octavia Publicat: 23 mar. 2020, 12:43

O nouă informare a Prefecturii Dolj arată faptul că numărul persoanelor izolate la domiciliu a crescut, în județ, aceeași situație fiind și în cazul celor aflate în carantină.

O nouă informare a Prefecturii Dolj arată faptul că numărul persoanelor izolate la domiciliu a crescut, în județ, aceeași situație fiind și în cazul celor aflate în carantină. 

Prefectura Dolj mai anunță că din carantină au ieșit 22 de persoane.

„Astăzi 23.03.2020, ora 9.00, situația epidemiologică a județului Dolj se prezintă astfel: 2.734 de persoane sunt izolate voluntar la domiciliu, 236 de persoane se află în carantină, 22 persoane au ieșit din carantină”, anunță reprezentanții Prefecturii Dolj.

Persoanele izolate la domiciliu sunt clinic sănătoase și nu prezintă simptomatologie specifică afectării de către virusul COVID-19.

Luni, la nivel național, numărul deceselor al persoanelor infectate cu noul virus a ajuns la patru.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate