Advertising
Restaurante şi cafenele închise în cinci localităţi din Dolj
9 oct. 2020, 18:49

Restaurante şi cafenele închise în cinci localităţi din Dolj
Articol scris de Scris de Ionut Jifcu
Scaești, Pleșoi, Brădești, Gogoșu și Pielești, localităţile afectate
Noi măsuri privind prevenirea răspândirii coronavirusului au fost luate, vineri după-amiaza, din cauza creșterii numărului de cazuri, în localitățile Dioști, Almăj și Podari din județul Dolj.
S-a hotărât, în cadrul Comitetului Județean penstru Situații de Urgență Dolj, interzicerea organizării de manifestări private în saloanele de evenimente, închiderea restaurantelor, barurilor și a cafenelelor, iar autoritățile locale vor intensifica verificările în piețe, târguri sau alte locații aglomerate.
Astfel de măsuri au mai fost luate și pentru alte localități din județ, respectiv Scaești, Pleșoi, Brădești, Gogoșu și Pielești.
Sursa: Realitatea de Dolj
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News














