Percheziții la contrabandiști de țigări, într-o comună din Dolj. Polițiștii au găsit și cartuse cu proiectil

cartuse perchezitii
Patru percheziții domiciliare la adrese din comuna Bratovoeşti, ce aparțin unor persoane bănuite de comiterea infracțiunii de contrabandă cu țigări, au fost efectuate, ieri, de către polițiștii doljeni.
Patru percheziții domiciliare la adrese din comuna Bratovoeşti, ce aparțin unor persoane bănuite de comiterea infracțiunii de contrabandă cu țigări, au fost efectuate, ieri, de către polițiștii doljeni.
În urma activităților desfășurate, oamenii legii au găsit la două imobile ce aparţin unui bărbat de 51 de ani, din Bratovoeşti, 312 pachete de țigări, care nu aveau aplicat timbru de marcaj fiscal precum și 27 de cartușe nepercutate.„Polițiștii au indisponibilizat bunurile găsite precum și suma de 2.270 de lei. Poliţiştii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de nerespectarea regimului armelor și al munițiilor și contrabandă cu ţigări”, a menționat purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Cosmin Grădinaru.La activitățile desfășurate au participat şi luptători din cadrul Serviciului pentru Acţiuni Speciale Dolj.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










