Nu se mai zboară cu Wizz Air, de pe aeroportul din Craiova, spre și de la Madrid
16 mar. 2020, 16:10
Actualizat: 16 mar. 2020, 16:10

Coronavirus. 179 de persoane ajung pe Aeroportul Craiova, în această noapte, din Italia. Autoritățile vor stabili cine intră în carantină
Articol scris de Scris de Hantea Octavia
Compania Wizz Air a anulat toate zborurile spre și din Madrid, începând de astăzi, de pe Aeroportul Internațional Craiova.
Potrivit unui anunț făcut de către reprezentanții Aeroportului Internațional Craiova, decizia face referire al perioada 16 martie-4 aprilie.„Compania Wizz Air a anulat zborurile din/spre Madrid de pe Aeroportul International Craiova, incepand de astazi 16.03.2020 pana la data de 4.04.2020”, anunță reprezentanții aeroportului din Bănie.Ca urmare a acestor măsuri, aeroportul din Craiova a înregistrat deja pierderi, singura speranță fiind intervenția financiară a autorităților.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News










