Militar din Craiova, drogat la volan. E vorba de un maior

Militar din Craiova, drogat la volan. E vorba de un maior
Un maior de la Garnizoana Craiova este cercetat penal după ce a fost prins drogat la volan
Un maior de la Garnizoana Craiova este cercetat penal după ce a fost prins drogat la volan.
Potrivit IPJ Dolj, bărbatul în vârstă de 41 de ani, din comuna Teasc, a fost testat cu aparatul DrugTest rezultatul fiind pozitiv la poziția cannabis.
“Tot în ziua de 23 octombrie, ora 18.35, poliţişti din cadrul Biroului Rutier Craiova au depistat un bărbat, de 41 de ani, din comuna Teasc, în timp ce conducea un autoturism pe strada Prelungirea Bechetului, din municipiul Craiova.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul Drugtest, care a indicat un rezultat pozitiv pentru substanța cannabis, fiind transportat la spital pentru recoltatea de mostre biologice”, transmite IPJ Dolj
Din informații neoficiale se pare că bărbatul era în mașină cu soția și copiii.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere a unui autovehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
Sursa: Realitatea de Dolj
Citește și:
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News










