Advertising
Marius Tucă: România trebuia să primească sisteme anti-drone încă de anul trecut
2 iun. 2026, 07:46

Marius Tucă
Sursă: realitatea.net
Marius Tucă susține că România trebuia să primească sisteme de apărare împotriva dronelor încă de la finalul anului trecut, însă livrarea nu s-a făcut la timp. În exclusivitate pentru Realitatea PLUS, în cadrul emisiunii Culisele Statului Paralel, jurnalistul a criticat dur atitudinea ministrului Apărării, fiindcă, spune Tucă, România este în continuare lipsită de apărare în fața amenințărilor.
Cu toate acestea, statul a încheiat un nou contract cu nemții, chiar dacă firma nu l-a onorat pe cel semnat în trecut.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:40 - Dominic Fritz dezvăluie „planul B” al lui Nicușor Dan: ce se întâmplă dacă Guvernul Tomac nu trece de Parlament
- 16:20 - Captură spectaculoasă pe autostrada A1! Două mașini de lux de 200.000 de euro, oprite de polițiști. Ce ascundeau șoferii
- 15:27 - Planul pentru pace în Ucraina prinde contur. Liderii europeni au stabilit cinci condiții-cheie pentru un acord cu Rusia
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News














