Actualitate· 1 min citire

Incendiu la un bloc din Craiova

9 aug. 2020, 11:00
Actualizat: 9 aug. 2020, 11:00
Incendiu la un bloc din Craiova

Incendiu la un bloc din Craiova

Articol scris de Realitatea de Craiova

Nu au fost înregistrate victime

Un apartament aflat la ultimul etaj al unui bloc din municipiul Craiova a luat foc, duminică, pompierii intervenind cu trei autospeciale cu apă și spumă și două autospeciale de lucru la înălțime.

Potrivit ISU Dolj, inițai a fost trimisă în zonă, pe strada Madona Dudu, o singură autospecială, dar ulterior s-a luat decizia suplimentării forțelor de intervenție și a autospecialelor.

Nu au fost înregistrate victime, spune purtătorul de cuvânt al ISU Dolj, Tania Vîlceanu, persoanele care locuiesc la etajele inferioare fiind evacuate.

„Au fost suplimentate fortele de intervenție, fiind, în total, trei autoseciale cu apa și spuma și două autospeciale de lucru la înălțime. Se intervine pentru lichidarea incendiului. Nu sunt victime, au fost evacuate persoane de la etajele inferioare”, a menționat Vîlceanu.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate