Actualitate· 1 min citire

Gunoiul din Filiași, încotro?

Gunoiul din Filiași, încotro?

Gunoiul din Filiași, încotro?

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 3 aug. 2020, 09:47

SC Retim Timişoara a reziliat contractul cu administraţia locală

Oraşul Filiaşi, fără operator de salubritate. Filiașiul era singura localitate din Dolj care avea contract cu alt operator decât celelalte comune ale județului.

Contractul a fost semnat între administrația locală și un operator din Timișoara, înainte de demararea Masterplanului pe deșeuri.

Acum opetatorul, SC Retim Timişoara, a reziliat contractul cu administraţia locală deşi concesiunea avea termen până în 2031.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate