Dolj: Pieton lovit mortal de o maşină, pe un drum judeţean

Dolj: Pieton lovit mortal de o maşină, pe un drum judeţean
Bărbatul a traversat strada prin loc nepermis
Un bărbat în vârstă de 76 de ani, din localitatea doljeană Brabova, și-a pierdut viața, sâmbătă dimineață, după ce a fost lovit de o mașină.
Potrivit reprezentanților IPJ Dolj, vârstnicul a traversat strada prin loc nepermis, moment în care a fost lovit de o mașină la volanul căreia se afla un tânăr în vârstă de 19 ani, din localitatea Carpen.
„Un tânăr de 19 ani, din Carpen, care conducea un autoturism pe DJ606, prin Brabova, a accidentat un bărbat de 76 de ani, din Brabova, care ar fi traversat drumul public prin loc nepermis. Din păcate, în urma accidentului a rezultat decesul pietonului”, informează IPJ Dolj.
Polițiștii au întocmit un dosar penal pentru comiterea infracțiunii de ucidere din culpă și continuă cercetările în vederea lămuririi imprejurărilor producerii accidentului.
Sursa: Realitatea de Olt
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News














