Cererea de revizuire a adopţiei internaţionale în cazul Sorinei, respinsă de Curtea de Apel Craiova - VIDEO

WhatsApp Image 2019-07-11 at 10.53.461
[embed]https://youtu.be/A4txUhhMiiU[/embed]
Magistraţii Curţii de Apel Craiova au respins, joi, cererea de revizuire a dosarului de adopție internațională în cazul Sorinei.
Astfel, Sorina va rămâne la familia Săcărin. După aflarea deciziei, aproximativ 30 de persoane care se aflau în faţa sediului Curţii de Apel Craiova au început să vocifereze puternic, anterior fiind paşnici.Procesul a fost amânat, miercuri pentru astăzi, instanţa solicitând o serie de noi documente.Fetiţa a fost luată cu mascaţii la finele lunii iunie din casa în care a fost crescută de un asistent maternal, din Baia de Aramă, judeţul Mehedinţi, după ce copila a fost înfiată de o familie din America.Momentul în care mascaţii au intrat în casă şi au luat fetiţa a fost filmat de familia care a crescut-o.În imagini se observă cum copila refuză să meargă cu oamenii legii şi strigă „mami, nu vreau să plec!”. Imediat după ce fetiţa a fost luată din casă a apărut un val de nemulţumiri, oamenii fiind supăraţi de faptul că fetiţa a fost luată împotriva voinţei ei.
Citește și:
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News











