Universitatea Craiova a remizat pe teren propriu, scor 2-2 cu Sepsi, după ce oltenii au condus cu 2-0. Echipa din Bănie părea că a rezolvat meciul după golurile brazilianului Gustavo din minutele ’29, ’59.

În minutul 89, a avut loc un moment istoric în Liga 1, iar Mateiu de la Craiova a fost eliminat după intervenția VAR. Sepsi a redus din diferență în minutul 73 prin Damașcan, iar Păun a egalat în minutul 89.

Echipele de start:

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Căpăţînă (Martic ’84), Papp, Screciu, Vătăjelu – Al. Creţu, Mateiu – Roguljic (Gustavo ’26), Baiaram (Nistor ’73), Ivan – Koljic (Markovic ’73).

Sepsi: Niczuly – Ninaj (Rondon ’62), Bălaşa, Mitrea, Dumitrescu (Ispas ’82) – Dimitrov, N. Păun, Ştefănescu, I. Gheorghe (Rodriguez ’69) – Bărbuţ (Golofca ’46), Tudorie (Damaşcan ’69)

Articolul precedentPASTILA PENTRU SUFLET. Dumnezeu nu vrea cuvinte sofisticate, ci sinceritate. Roagă-te cu inima
Articolul următorAu fost reluate căutările copilului din Dolj, posibil înecat în Dunăre