FC U Craiova 1948 a promovat în Liga 1. Oltenii și-au îndeplinit obiectivul și au remizat cu Csikszereda, scor 0-0, punct suficient pentru a obține matematic promovarea cu două etape înainte de finalul sezonului, scrie DIGISPORT.

Meciul a început cu emoții pentru Craiova, după ce Csikszereda a cerut un penalty în minutul 3. Oltenii au dat replica pe finalul primei părți, însă portarul ciucanilor a reținut lovitura de cap a lui Munteanu. Craiova a început mai bine repriza a doua și a ratat prin Albu, însă Miercurea Ciuc a trecut și ea pe lângă gol, prin Takacs, care nu a ajuns la o minge pe care scria gol. Craiovenii au ratat o fază identică însă finalul a fost cu emoții, pentru că Toni Suciu a ratat pentru oaspeți singur cu portarul, iar FC U Craiova 1948 – Csikszereda s-a terminat 0-0.