Csikszereda – FC U Craiova 1948 1-2, în etapa a treia din play-off-ul Ligii 2, anunță Digisport.

Gazdele au avut o ocazie bună de egalare, dar Schieb și-a bătut joc de ea. La câteva minute după startul reprizei secunde, Craiova a primit penalty, iar Andrei Ciolacu a înscris de la 11 metri și a dublat avantajul echipei sale.

Pe final, echipa lui Eugen Trică a avut emoții după ce Csikszereda a marcat în minutul 82, prin Bauza, iar oltenii s-au impus cu 2-1. După acest rezultat, FC U Craiova 1948 a redevenit lider, cu două puncte peste Rapid. E adevărat că giuleștenii au cu un meci mai puțin disputat.

SURSĂ: DIGISPORT

Articolul precedentVlad Voiculescu, declarații după o zi de la tragedia de la Victor Babeș: „Echipamentele sunt la limită, dar asta nu justifică o tragedie”
Articolul următorFederaţia Română de Fotbal a făcut selecție pentru juniorii sub 14 ani