Hermannstadt își continuă povestea frumoasă și rămâne neînvinsă în acest sezon. Sibienii au câștigat cu 1-0 meciul cu Universitatea Craiova, din etapa a opta și urcă pe locul 4, scrie DigiSport.ro.

Universitatea Craiova a început meciul cu două ocazii, cea a lui Crețu și cea a lui Bancu, însă sibienii au dat replica prin Paraschiv, care a șutat pe lângă poartă. În startul reprize secunde, gazdele au avut un gol anulat pe motiv de offside, prin Paraschiv, însă peste câteva minute, același Paraschiv a marcat.

Cel care a „comis-o” a fost Mitrea. Noul sosit în tabăra oltenilor a pasat la adversar. Pe final, portarul Craiovei a apărat șutul din unghi al lui Oroian, iar la poarta cealaltă, Ivan nu l-a putut învinge pe Muțiu.

Nici Markovic nu a avut mai mult noroc, la o fază la care a trimis cu umărul, iar portarul a scos de sub transversală. Ultima ocazie a meciului le-a apraținut oltenilor, prin Ivan, iar Hermannstadt – Universitatea Craiova s-a terminat 1-0.