Doljean reținut pentru dare de mită. A încercat să-i dea 50 de euro unui polițist

Catuse
Un bărbat în vârstă de 38 de ani, din localitatea Vârvoru de Jos, a fost reţinut, joi, după ce a încercat să dea mită polițiștilor pentru ca aceștia să nu deschidă dosar penal pe numele soției pe care o prinseseră cu bunuri furate din magazin.
Ieri, în jurul orei 20.30, poliţişti din cadrul Secţiei 5 Poliţie Craiova au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie a sustras mai multe bunuri din incinta unui supermarket din localitate."La faţa locului s-a deplasat o patrulă formată din doi poliţişti, care au identificat persoana în cauză, o femeie de 30 de ani, din Vârvoru de Jos, care ar fi sustras din magazin bunuri în valoare de aproximativ 150 de lei, aceasta fiind totodată însoţită de un bărbat de 38 de ani, din aceeaşi localitate", a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Cosmin Grădinaru.Cei doi au fost conduşi la sediul secţiei pentru continuarea cercetărilor, iar acolo, bărbatul în cauză ar fi încercat să îi ofere unuia dintre poliţişti suma de 50 de euro, pentru ca acesta să nu îşi îndeplinească atribuţiile de serviciu.Poliţiştii au anunţat Parchetul de pe lângă Tribunalul Dolj precum şi lucrătorii Direcţiei Generale Anticorupţie Dolj, care au prins în flagrant bărbatul în cauză, în timp ce acesta oferea banii.Acesta a fost reţinut pentru 24 de ore.
Citește și:
- 21:35 - Negocieri pentru un nou proiect energetic în Marea Neagră: Naftogaz discută cu OMV Petrom dezvoltarea unui zăcământ de gaze
- 20:25 - Tensiuni între SUA și Europa: Trump cere implicare militară în Strâmtoarea Ormuz și lansează un avertisment dur
- 19:41 - Bolojan bagă PNL în ședință, acasă la Iohannis, ca să vadă dacă liberalii mai rămân la guvernare sau nu
- 18:54 - Premierul Belgiei, Bart De Wever, consideră că Uniunea Europeană ar trebui să își normalizeze relațiile cu Rusia pentru a putea avea din nou acces la energie la prețuri mai mici.
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News











