VIDEO. Gunoiul aruncat de o femeie pe stradă, în Craiova, "returnat" de autorităţi în curtea sa

VIDEO. Gunoiul aruncat de o femeie pe stradă, în Craiova, "returnat" de autorităţi în curtea sa
Femeia a fost şi amendată
Directorul Poliției Locale Craiova, Octavian Mateescu, a însoțit un echipaj din subordine, joi seara, la domiciliul unei femei pentru a înapoia acesteia gunoiul pe care îl aruncase pe un bulevard din municipiu.
Potrivit reprezentanților Primăriei Craiova, femeia a primit și o amendă în valoare de 2.000 de ei, chiar dacă aceasta a negat că ar fi aruncat deșeurile respective la voia întâmplării.
„În seara zilei de miercuri, 21 aprilie 2021, Poliția Locală Craiova a depistat o persoană în timp ce arunca gunoi menajer pe domeniul public, la intersecția străzilor Râului cu Popoveni. În vârstă de 42 de ani, numita Iovan Stela a fost identificată de polițiștii locali, care s-au deplasat astăzi la domiciliul acesteia pentru a o ajuta să-și recupereze cât mai repede bunurile pierdute, în aceeași stare în care au fost aruncate pe domeniul public. În plus, numita Iovan Stela a mai primit un cadou – o amendă în valoare de 2000 lei, potrivit reglementărilor în vigoare”, anunță reprezentanții Primăriei Craiova.
Sursa: Realitatea de Dolj
Citește și:
- 15:17 - Accident rutier grav în Cluj. Cinci persoane, încarcerate după ce două autoturisme s-au ciocnit violent -FOTO
- 13:59 - ANM a emis un nou Cod galben de vreme rea. Ploi abundente în jumătate din țară, ninsori și viscol la munte -HARTA
- 10:55 - Ce se va întâmpla cu Sfânta Lumină de la Ierusalim. Reprezentantul Patriarhiei Române la Locurile Sfinte: ”Va fi probabil ca în perioada pandemiei”
- 15:45 - Televiziunea Poporului nu cedează: vocea românilor se face auzită. Transmisiune specială din SUA
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News











