Universitatea Craiova a pierdut și meciul retur din semifinalele Cupei României (0-1 contra Sepsi, 1-3 la general). Oltenii, după ce au ratat șansa la titlu, au ratat astfel și Cupa, iar sezonul echipei lui Reghecampf se încheie cu un coșmar.

Craiova a încercat să pună presiune în speranța întoarcerii rezultatului. După o fază bine construită, la capătul căreia Andrei Ivan a trimis peste poartă din foarfecă, Sepsi a lansat un contraatac năucitor. Gazdele au marcat în minutul 66 prin Ștefănescu.

Meciul a fost unul foarte tensionant, lăsându-se cu cartonașe roșii în ambele tabere. Pentru gaze, Nicușor Bancu a văzut cartonașul roșu în minutul 86, în timp ce pentru oaspeți, Aganovic a fost eliminat în minutul 84.

Astfel, Sepsi va juca a doua finală de Cupă în ultimii 3 ani, de data aceasta întâlnind-o pe FC Voluntari, echipă care a eliminat pe FC Argeș.

Articolul precedentPlante pe Lună. Cercetător: Când am văzut acea abundenţă de muguri verzi apărând ni s-a tăiat răsuflarea!