Partida dintre U Craiova 1948 și FC Hermannstadt, din etapa cu numărul 15 din Liga 1, s-a încheiat cu o remiză, scor 1-1, scrie DigiSport.

FC Hermannstadt este pe locul patru în clasament, cu 23 de puncte, în timp ce U Craiova 1948 se află pe locul 12, cu doar 16 puncte.

Prima ocazie mare a partidei le-a aparținut elevilor lui Marius Măldărășanu, în minutul 16, când Oroian a ratat dintr-o poziție ideală.

Oltenii au dat replica câteva minute mai târziu, când Duarte a deviat cu capul șutul lui Bauza, însă balonul a ajuns în brațele lui Letica.

Pe finalul primei reprize, Bauza a trimis cu capul la centrarea lui Achim, însă balonul a trecut peste poarta celor de la Hermannstadt. Tot Bauza a șutat din careu, însă balonul a fost deviat și a trecut peste poartă.

În prelungirile primei reprize, Ganea a reușit să trimită balonul în poartă, însă reușita sa nu a fost validată pentru că balonul ieșise în afara terenului.

Oltenii au deschis scorul în minutul 51, când Bauza a centrat foarte bine în careu, iar Bahassa a preluat superb și a șutat imparabil în poarta sibienilor.

Golul egalizator a venit abia în minutul 82, când Butean a centrat din flanc, iar Paraschiv a marcat din fața porții.

Pe final, sibienii puteau trece în avantaj, dar lovitura de cap a lui Butean a trecut pe lângă poartă.

Articolul precedentStrategie în alb și negru – Ediția din 22 octombrie
Articolul următorCULISELE PUTERII. Miron Mitrea, despre Schengen. Care este domeniul care ar avea cel mai mult de câștigat